HABERLER

Jaguar E-Pace Türkiye’de

20 Mar 2018

İngiliz otomobil üreticisi Jaguar’ın ilk kompakt SUV modeli olan E-Pace, Jaguar Pace ailesinin en yeni üyesi olarak Jaguar showroomlarında yerini aldı.

Giderek büyüyen SUV pazarına kayıtsız kalamayan Jaguar, 2015’te ortaya çıkardığı ilk SUV’u F-Pace’ten sonra şimdi de kompakt arazi aracı E-Pace’yi yollara indiriyor. Mart ayı itibariyle satışa sunulan yeni Jaguar; BMW X1, Audi Q3 ve Mercedes GLC gibi rakiplerinin domine ettiği pazarda JLR için mücadele verecek.

JLR’nin Land Rover Discovery Sport ve Range Rover Evoque’da da kullandığı LR-MS çelik platform üzerinde şekillenen yeni E-Pace, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. 0’dan 100 km/s hıza 7 saniyede ulaşan otomobil, 2 litrelik 250 bg gücündeki Ingenium benzinli motora sahip ilk Jaguar modeli olarak şimdi Türkiye’de.


Jaguar’ın spor otomobil genlerini yansıtan; kaslı oranları, kısa tampon-aks mesafeleri ve güçlü omuz çizgisi vurgularıyla öne çıkan E-Pace; S, R-Dynamic S, R-Dynamic SE donanım paketleriyle ve 83.000 €’dan başlayan anahtar teslim fiyatla satışa sunuluyor.

E-Pace, yeni nesil Thin-Film Transistor (TFT) Head-Up Display teknolojisini içeren ilk Jaguar modeli olarak dikkat çekiyor. Gelişmiş ekran daha fazla netlik sunan geniş, tam renkli grafiklerle ön cama %66 oranında daha fazla bilgi yansıtıyor. Jaguar’ın en son nesil Touch Pro bilgi-eğlence sistemine sahip otomobilde, doğal ses kontrol teknolojisi, 10 inç’lik dokunmatik ekranlı arayüz ve kişiselleştirilebilir ana ekranla işlemler hızlı, kolay ve son derece sezgisel şekilde gerçekleştirilebiliyor.