HABERLER

Jaguar I-Pace Cenevre'de ortaya çıkıyor

7 Ara 2017

Jaguar I-Pace, ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı’nda yüzünü gösterecek. 2018’in yaz aylarından itibaren ise tüketicilere teslim edilmeye başlanacak.

Jaguar’ın ilk elektrikli otomobili olacak olan I-Pace, alüminyum ağırlıklı bir altyapı üzerine inşa edilecek. Modelin üretimi ise E-Pace ile benzer şekilde Avusturya, Graz’da bulunan Magna tesislerinde gerçekleşecek.

Jaguar I-Pace

I-Pace geçtiğimiz yıl tanıtılan konsept modelle büyük benzerliğe sahip. 4.7 metre uzunluğundaki 5 kişilik SUV, performans değerleriyle dikkat çekiyor. İki adet elektrikli motorun yer aldığı I-Pace, 395 beygir güce 700 Nm torka sahip. Bu sayede ı-Pace 100 km/s hızlanmasını 4.0 saniyede tamamlıyor. 90 kWh’lık bataryaya sahip olan modelin menzili ise 500 kilometre olarak açıklandı. Lithium ion bataryaları ve elektrik motorları Jaguar tarafından geliştirildi.

Jaguar I-Pace, off-road kabiliyetine de sahip bir otomobil olarak tasarlansa da modelin önceliği dinamik sürüş olacak. Çelik yaylara sahip süspansiyon sistemi standart olarak sunulurken havalı süspansiyon ve adaptif süspansiyon opsiyonel olarak sunulacak.