HABERLER

Lamborghini Huracan Performante Spyder Cenevre'de

6 Mar 2018

Lamborghini'nin en yol odaklı üstü açılır otomobili Huracan Performante Spyder Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı.

İtalyan süper spor otomobil üreticisi Lamborghini’nin yeni üstü açılır otomobili Huracan Performante Spyder, markanın kurulduğu Sant’Agata’da bulunan fabrikada üretilecek. Pist odaklı bir şasi üzerinde temellendirilmesinin sayesinde daha yüksek yol tutuş limitlerine sahip otomobil, katlanabilir kumaş tavana sahip.

 

Performante modelinin gövde tasarımına sahip yeni Huracan Performante Spyder’ın ön spoyler ve arka kanadında, karbonfiber malzeme kullanılacak. Kumaş tavanını 17 saniyede açabilen otomobil, 50 km/s hızına kadar bu işlemi aracı durdurmadan gerçekleştirebilecek. Performante Spyder, Lamborghini’nin “Aerodinamica Lamborghini Attica” olarak isimlendirdiği aktif aerodinami sistemini kullanacak. Marka, üstü açılabilir otomobillerde kullandığı bu sistemin yardımıyla, havanın aracın önünden tavana süzülerek sürtünmeyi azalttığını iddia ediyor.

 

Performante Coupe modelinde kullanılan 5.2 litre hacminde V10 motorla satışa sunulacak otomobili 640 bg güç, 600 Nm tork yürütecek. Bu verilerin yardımıyla 0-100 km/s hızlanmasını 3.1 saniyede tamamlayacak araç, 0-200 km/s hıza ise 9.1 saniyede çıkacak. Son hızı 323 km/s ile sınırlandırılan otomobil Lamborghini’nin klasikleşmiş “Strada”, “Sport” ve “Corsa” sürüş modlarını içerecek.