HABERLER

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo ortaya çıktı

21 Eyl 2017

İtalyan süperspor üreticisi Lamborghini, en yeni GT yarış otomobili Huracan Super Trofeo Evo’nun üzerindeki örtüyü kaldırdı.

Markanın 3 yıl önce tanıttığı Huracan LP620-2 Super Trafeo’nun gelişmiş bir versiyonu olan Huracan Super Trofeo Evo, 2018 yılı itibariyle pistlerde olacak. Tamamen karbon fiber gövdeye sahip yeni İtalyan yarışçı, Lamborghini tarafından tek marka kupalarında ve global GT yarışlarında kullanılacak.

Önceki modele göre ciddi aerodinamik değişiklikler barındıran yeni Super Trafeo Evo, daha fazla yere basma kuvveti ve daha az hava sürtünmesiyle birlikte asfalta çıkacak. Toplam hava sürtünme katsayısı %8 azalan yeni yarış otomobili, değişikliklerle birlikte hem virajlarda hem de düzlüklerde daha hızlı olacak.

Huracan’ın yol modelinden de tanıdığımız 5.2 litrelik atmosferik V10 motoru kullanmaya devam eden Super Trafeo Evo, motor ve teknik altyapısında herhangi bir değişiklik barındırmıyor. Fakat yeni yarış otomobili, yeni bir egzoz sistemine sahip. 620 beygir güçle duyurulan Super Trafeo Evo, X-Track 6 ileri sekansiyel şanzımanıyla gücünü arka tekerlekler aracılığıyla yola aktaracak.

Geliştirmeleri Monza pistinde attığı turlarla kanıtlamak isteyen Lamborghini, yeni otomobiliyle birlikte önceki modelin 1 dakika 46.3 saniyelik derecesinin 1.5 saniye daha gerilediğini ilan etti. İtalyan üretici Huracan Super Trafeo Evo’yu yarışa hazır halde 235.000 Euro’dan satışa çıkaracak.