HABERLER

Maserati Ghibli yenilendi

24 Ağu 2017

Maserati, 4 kapılı giriş seviyesi modeli Ghibli’yi geçirdiği estetik operasyonun ardından yeni ismiyle resmen duyurdu.

25 Ağustos’ta Chengdu Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak yeni Ghibli, etkinlik öncesinde yayınlanan fotoğraflarıyla ve detaylarıyla resmen ortaya çıkmış oldu. Yenilenen Ghibli, adının arkasına eklediği ‘GranLusso’ takısıyla ve çeşitli güncellemelerle yoluna devam edecek.

Maserati Ghibli GranLusso

Maserati Ghibli GranLusso

Dışında; yeni tampon, revize edilen ön ızgara ve krom detaylarla makyajın izlerini gösteren Maserati Ghibli, çamurlukların alt kısımlarına eklenen ‘GranLusso’ logolarıyla daha yaşlı modellerden ayrılacak. Yenilenmenin diğer bir ipucu ise arka tampon altındaki plastik bölgenin gövde rengine boyanması. Ghibli’nin geçirdiği değişiklikleri ‘önemli geliştirmeler’ olarak tanımlayan Maserati, gövdeye yapılan müdahalelerin otomobilin aerodinamik verimliliğini arttırdığını söylüyor.

Kokpitinde ciddi bir değişiklik geçirmeyen yeni Ghibli’nin makyaj sonrasında kazandığı en büyük artılardan biri de LED matrix adaptif farlar. Daha iyi bir aydınlatma performansıyla kullancılarına sunulacak Maserati Ghibli, aynı zamanda daha ‘teknolojik’ görünecek.

Maserati Ghibli GranLusso

Maserati Ghibli GranLusso

Yeni modelini tanıtırken üstü kapalı olarak yeni sürüş asistanı sistemlerine vurgu yapan Maserati, yeniliklerini ‘otonom sürüş dünyasına giriş’ olarak tanımlıyor. Konu hakkında bilgi vermekten kaçınan İtalyan üretici, 25 Ağustos’ta başlayan etkinlikle birlikte Ghibli ile birlikte sürüş asistanı sistemlerini de görücüye çıkaracak.