HABERLER

Toyota Prius 20 yaşında

7 Ara 2017

İlk kez 1970’li yıllarda geliştirilmeye başlanan ve 1997’de “devrim niteliğinde bir teknoloji” olarak sunulan dünyanın ilk seri üretim hibrit modeli Prius 20’nci yılını kutluyor. Prius, diğer tüm hibrit modeller için de yeni bir çağın kapılarını aralamıştı. Dünyanın ilk hibrit teknolojisine sahip otomobilini dünya pazarına sunarak yeni bir başlangıca imza atan Toyota, böylece adını otomotiv tarihine altın harflerle yazdırmış oldu.

Prius I ve Prius IV

1997’de dünyanın otomobillere bakış açısını değiştiren bu otomobil, elektrikli bir otomobil olmasına karşın, dışarıdan şarja gerek duymayan yenilikçi teknolojisiyle fark yaratırken sürüş alışkanlıklarını da yeniden tanımladı. 20 yıl önce hibrit teknolojisini hayata geçiren Toyota, bugün dünya otomotiv sektöründeki en geniş hibrit model yelpazesine sahip. Toyota’nın Türkiye’de satışa sunduğu hibrit modelleri arasında; Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid, Prius, Auris ve Toyota C-HR bulunuyor.

Prius serisi

1997 yılından bu yana dünya çapında 11 milyonun üzerinde hibrit otomobil satışını gerçekleştiren Toyota, aynı zamanda 2020 yılında her modelinin bir hibrit versiyonu olmasını hedefliyor.